• 0

02 Nisan 2013, 19:51 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ CANDAN GAMBİYADA

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ CANDAN GAMBİYADA

27-29 MART 2013 TARİHLERİNDE GAMBİYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLEN TEMASLARA İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 

TBMM Türkiye-Gambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Sayın Prof. Dr. Ercan Candan Gambiya Ulusal Meclisi’nin açılış oturumuna katılmak amacıyla 27-29 Mart 2013 tarihlerinde Gambiya’yı ziyaret etmiştir. Bu ziyaret kapsamında, Gambiya Ticaret, Sanayi, Bölgesel Entegrasyon ve İstihdam Bakanı Kebba S. Touray, Dışişleri, Uluslararası İşbirliği ve Yurtdışında Yaşayan Gambiyalılar Bakanı Susan Waffa-Ogoo, Ulusal Meclis Başkanı Abdoulie Bojang, GTTI Dökümhanesi Genel Müdürü Abdoulie M.A. Loum ve Gambiya Savunma Bakanlığı Askeri Danışmanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit ile görüşmeler yapmıştır.

Sayın Milletvekilimiz Prof. Dr. Ercan Candan, Gambiya Ticaret, Sanayi, Bölgesel Entegrasyon ve İstihdam Bakanı Kebba S. Touray ile yaptığı görüşmede, Gambiya için yeni bir balıkçılık projesi geliştirdiklerini, ülkemizde taka balıkçılığı için kullanılan ve radar teknolojisine sahip teknelerle her seferde 5 tonluk balık tutulabildiğini, bu teknelerin kendi seçim bölgesi olan Ereğli’de üretildiğini Gambiya için bu teknelerin daha küçük boyutlarda inşa edilebileceklerini ifade ettiler.

Sayın Milletvekilimiz Prof. Dr. Ercan Candan, Gambiya Dışişleri Bakanı Susan Waffa- Ogoo ile yaptığı görüşmede iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmeye ülkemizin önem verdiğini, Türkiye’nin Afrika ile ekonomik ortak olma iradesinde olduğunu, bu çerçevede Gambiya’da da faaliyetlerimiz bulunduğunu belirterek kendisinin de kuruluşunda katkı yaptığı dökümhane hakkında bilgi verdiler.

Sayın Milletvekilimiz Prof. Dr. Ercan Candan, ayrıca Gambiya’da faaliyet gösteren Türk okuluna da ziyarette bulunmuşlar, Okul yöneticileri de bu ziyaretten son derece memnun kalmışlardır.

 

Prof.Dr. Ercan CANDAN

AK Parti Zonguldak Milletvekili

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Sözcüsü

Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Üyesi

Asya Parlamenter Asamblesi Komisyonu Üyesi

Türkiye-Gambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı
RECEP TUFAN tarafından yazılan bu haber, 799 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

ÜÇ AYLAR VE REGAİP KANDİLİNİZ MUBAREK OLSUN
ÜÇ AYLAR VE REGAİP KANDİLİNİZ MUBAREK OLSUN
Yine üç aylar, rahmet dalgalarının başladığı, manevi huzur ve sükunun kalplere doğduğu, ilahi rahmetin coştuğu aylara kavuşmuş bulunmaktayız. Bu aylar girince müminlerin ruhlarını manevi bir hava kaplar. Bu mübarek aylar içerisinde öyle feyizli ve bereketli geceler vardırki yüce Allah'ın rahmeti müminler üzerine yağmur gibi yağar.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : ALBİL BİLGİSAYAR MERKEZ MAH. DERE SOK. NO:6 ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :372 3781036
Faks : 372 3785676
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock