• 0

04 Aralık 2018, 20:31 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

Eyüp Yaman kitabı, tam not aldı

Eyüp Yaman kitabı, tam not aldı

Eyüp Yaman kitabı, tam not aldı

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Alaplı Belediyesi'nin Kurucu ve efsanevi Başkanı Merhum Eyüp Yaman'ın hayatını anlatan Alaplı'nın küçücük bir nahiyeden ilçeye evrilme sürecini anlatan "Alaplı'dan bir Eyüp Yaman geçti." isimli kitap, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ve Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik tarafından tam not aldı ve büyük beğeni topladı. Alaplı'da kısa bir süre önce piyasaya çıkan kitabı Kaymakam Eskioğlu ile Çevik'e hediye eden Tarihçi Yazar Burhan Akbaş, esere emeği geçenlere teşekkür ederek şunları söyledi: "Kurucu Başkan Eyüp Yaman'ın Alaplı için ifade ettiği anlamı bir başka ifade ile Eyüp Yaman'ın hayati uzerinden Alaplı'nın yakın tarihini Başbakanlık Cumhuriyet Arşivi belgeleri, yerel basın, dönemin tanıklarının anlatıları ve aile arşivlerinin de desteğiyle ortaya koyduğumuz, ALAPLI'DAN BİR EYÜP YAMAN GEÇTİ" isimli kitabımın basımı tamamlandı. Bu vesile ile Babasının Kızı ya da bir kahramanın kızı olmak sorumluluğu ve ahdevefa duygusuyla bu çalışmamızı maddi ve manevi olarak her an destekleyen çok kıymetli iş kadını Gülay Yaman hanimefendiye, çok değerli eşi Cem Bey'e , kitabin en başından kitabın baskı sürecine kadar hep yanımda olan çok kıymetli desteğini esirgemeyen Gazeteci dostum Yasin Ören'e, kitabın tasarımını sabır ve titizlikle yapan Birol Koç'a ve tabii ki kıymetli vakitlerini ödünç aldığım sevgili ailemin her bir ferdine sonsuz şükranlarımı sunarım. Kitap ücretsiz olarak verilmektedir. Kitabı Koç Matbaacılık Birol Koç Bey ve Yasin Ören Beylerden temin edebilirsiniz. 14 Aralık 2018 Cuma Günü saat 14.00 da Alapli Çalışkanlar Kültür Merlezinde Eyüp Yaman Sosyal Tesislerinin Açılışı ve kitabınızın tanıtım ve imza etkinligi ve Yaman ölümünün 43. yıldönümü anma töreni yapılacaktır." Kitabın takdiminde, Alaplı EML Okul Müdürü Burhan Koyu'da hazır bulundu.
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 283 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü
Ekipler bayram temizliğine başladı Ekipler bayram temizliğine başladı
Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Ramazan bayramı öncesinde şehir merkezi ve ara caddeleri temizleme çalışmalarını hummalı bir şekilde sürd

RÖPORTAJ

Ekipler bayram temizliğine başladı
Ekipler bayram temizliğine başladı
Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Ramazan bayramı öncesinde şehir merkezi ve ara caddeleri temizleme çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock