• 0

31 Temmuz 2018, 14:49 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

22 yıllık hayal sona eriyor. Bacalar tütecek, işsizlik azalacak.

22 yıllık hayal sona eriyor. Bacalar tütecek, işsizlik azalacak.

Alaplı İlçesi Gökhasan Köyünde kuruluş çalışmaları 1996 yılında başlayan Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) ilk fabrikanın temeli 3 ay içinde atılacak

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Alaplı İlçesi Gökhasan Köyünde kuruluş çalışmaları 1996 yılında başlayan Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) ilk fabrikanın temeli 3 ay içinde atılacak.  Alt yapı çalışmaları yüzde 95 oranında tamamlanan OSB’de yüklenici firma, yol, ıslah ve arazi düzleştirme çalışmalarını bir-iki ay içinde tamamlayarak, parsel alan fabrika sahiplerine araziyi teslim edecek.

Alaplı İlçe merkezine 4,5 km, Kdz. Ereğli İlçe merkezine 10 km, Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesi ile sınır olan İşsizliğin çözümü ve üretim açsından 22 yıllık özlem bu yılsonu tamamlanacak olan alt yapı çalışmaları ile sona eriyor.  Bölgede bordur ve oluk taşı ile birlikte 100 Bin m2. Kilit parke taşı yol ağı oluşturulurken, 2 ay içinde de, elektrik hatlarının çekileceği ve 2019 yılı itibariyle fabrika bacalarının  tütmeye başlayacağı ifade edildi

YÜZDE 95 ORANINDA  ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Çalışmaların devam ettiği alanda incelemeler de bulunan ve alt yapı ihalesini alan firmanın sahibi olan Kral lakaplı Halil Demirer,  1.5 yıldır alt yapı çalışmalarını tamamlamak amacıyla hummalı bir şekilde çalıştıklarını belirterek, “ Buradaki çalışmalarımız son aşamaya geldi. Alt yapısı yüzde 95 oranında bitmiş durumunda parsel sahipleri bu yılsonu itibariyle fabrikanın temellerini atabilir. Önümüzdeki yılın başında üretime geçer. 2 ay içinde elektrik sorunu çözülecek. Elektrikleri yapacak olan firma yeri teslim aldı, bir kaç gün içersinde çalışmalar başlar ve kısa sürede tamamlar.  Şimdilik Doğalgaz eksikliği var, oda talebe göre ilgili firma tarafından verilecek. Alaplı Organize Sanayi Bölgesi bilindiği gibi 1996 yılında programa alınmış, 1997 yılında yer seçimi gerçekleşmiş olup, 2005 yılında OSB kuruluş protokolü yeniden düzenlenerek Sanayi ve Ticaret Bakanlığının 2005 yılı onayı ile yürürlüğe girmiştir. Alaplı OSB için seçilen alan Alaplı İlçesi, Gökhasan Köyü mevkiinde Ereğli-Alaplı karayoluna 3 km uzaklıkta, Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesinin hemen bitişiğinde, Erdemir T.A.Ş. fabrikasına 9 km, Kdz. Ereğli Tersanelerine 3 km. uzaklıkta bulunmakta olup sanayisi yoğun olan bir bölgede bulunmaktadır. Alaplı’ya  hayırlı olsun“ dedi.
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 346 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü
ACİL ÇOK YOĞUN ACİL ÇOK YOĞUN
Alaplı Devlet Hastahanesinde deniz ve Fındık sezonu olması sebebiyle Acile gecede 400 ila 500 arası Hasta geldiğini açıklayan ACİL DOKTORU NAGİHAN ÇAK

RÖPORTAJ

ACİL ÇOK YOĞUN
ACİL ÇOK YOĞUN
Alaplı Devlet Hastahanesinde deniz ve Fındık sezonu olması sebebiyle Acile gecede 400 ila 500 arası Hasta geldiğini açıklayan ACİL DOKTORU NAGİHAN ÇAKAR bu hastaların çoğunluğunu Çocuk Hastaların olşturduğunu ifade etti .

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : ALBİL BİLGİSAYAR MERKEZ MAH. DERE SOK. NO:6 ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :372 3781036
Faks : 372 3785676
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock