• 0

12 Temmuz 2018, 13:13 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

61 Yayla evi sahibi kara kara düşünüyor.

61 Yayla evi sahibi kara kara düşünüyor.

61 Yayla evi sahibi kara kara düşünüyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Alaplı İlçesi Gümeli Bölüklü Yaylasında bulunan 61 adet Yayla evi sahibi ruhsat alamadıkları için evleri onarım ve bakımdan geçiremiyor. 2-B ve imar affı konusundaki belirsizlik burada bulunan yaylacıları kara kara düşündürüyor. Yaz sezonu ile birlikte yeniden hareketlenen yaylalarda yaşanan tapu ve ruhsat sorunu yeniden gündeme geldi. Bir dönem kaçak olduğu gerekçesiyle Bölüklü Yaylada yıkım kararı çıkartılan 61 yayla evi sahibi devletten gelecek tapuları bekliyor. Türkiye'de 13 milyon bağımsız bölümü ilgilendiren imar barışından faydalanıp faydalanmadıkları konusunda da bilgi sahibi olmayan Yaylacılar, Daha önce çıkan 2-B yasasındaki kendileri ile ilgili belirsizlik sebebiyle halen tapularını alabilmiş değiller. Yörede yaşayan yılın 4 ayını yaylarlarda geçiren ve ağırlığı Gümeli halkından oluşan yaylacılar, “Burada bulunan bitki örtüsü çeşidi, hiçbir Karadeniz bölgesinde yok hem karasal iklim hakim Karadenizli yaylacılar olarak beklentilerimiz var. Bu beklentilerimizin karşılanmasını bekliyoruz. Mecliste çıkarılan kanun bir Karadeniz'deki yaylacılarımızın da beklentileri yerine getirdi mi bilmiyoruz. Yaylacılarımızın büyük bir problemini bölge milletvekillerimizle birlikte çözmek istiyoruz. “ dediler
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 253 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü
Gazeteciler Adıyaman'da Gazeteciler Adıyaman'da
Adıyaman'da gerçekleştirlen Türkiye Gazeteciler Federasyonu 57. Başkanlar Konseyi toplantısına Kdz. Ereğli'yi temsilen Kdz. Ereğli'yi tems

RÖPORTAJ

Gazeteciler Adıyaman'da
Gazeteciler Adıyaman'da
Adıyaman'da gerçekleştirlen Türkiye Gazeteciler Federasyonu 57. Başkanlar Konseyi toplantısına Kdz. Ereğli'yi temsilen Kdz. Ereğli'yi temsilen Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, Dernek Başkan Yardımcısı Yasin Ören, Alemadar Gazetesi Sahibi Hakan Kurtekin katıldı.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : ALBİL BİLGİSAYAR MERKEZ MAH. DERE SOK. NO:6 ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :372 3781036
Faks : 372 3785676
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock